Zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a projektanti celé stavby postupně představují obyvatelům Náchoda a okolních obcí, přes které obchvat povede, vizualizaci celé trasy, předpokládané termíny i postup jednotlivých kroků.

Setkání se už uskutečnila v Náchodě a Dolní Radechové, v pondělí 20. května v 17 hodin je v plánu schůzka s lidmi na úřadě ve Vysokově a ve středu 22. května v 17 hodin se uskuteční setkání na Kramolně.

„Lidé se na schůzkách mohou seznámit s dosavadním průběhem příprav, dalším postupem včetně plánovaných termínů a podrobnostmi souvisejícími s majetkoprávním vyrovnáním,“ uvedla Nina Adlof. Během prvního setkání v úterý 14. května byla v náchodském městském divadle představena také nová vizualizace trasy. „Stavba obchvatu Náchoda se za poslední měsíce posunula mílovými kroky kupředu,“ ocenil starosta Jan Birke a dodal: „O nezbytnosti této stavby jsem nejen já bytostně přesvědčen. Dnes je už ve fázi reálných konkrétních příprav a je proto nutné jednat právě s lidmi, kterých se to nejvíce dotkne, aby měli všechny potřebné informace,“ konstatoval Jan Birke.

Obchvat za zhruba 3,5 miliardy korun by se mohl začít stavět už v roce 2022 a o dva roky později by už podle odhadů mohl být hotový. Má měřit necelých sedm kilometrů doplní ho mosty, vysoké násypy, protihlukové stěny i dva tunely.

Obchvat Náchoda? Přípravy pokračují, hotový by mohl být za pět let.