Minulé pondělí šel odpoledne s manželkou na procházku po Úpici a žena si všimla bezvládného tělíčka, které unášel proud.  Bylo zrovna po vydatných deštích, hladina Úpy byla vysoko a proud prudký.

„Moc jsem se nerozmýšlel. Oběhl jsem most, skočil do vody a  dítě vytáhl," vyprávěl šestatřicetiletý zachránce. Podle něj to byla zřejmě poslední šance, jak dívku zachránit, protože o kousek dál po proudu  jsou vysoké břehy a do řeky je špatně vidět.  Policisté později vyšetřili, kde dítě do řeky spadlo, a zjistili, že je proud unášel několik stovek metrů.

Když muž dítě dostal na břeh, okamžitě začal s první pomocí.  Asi po čtyřech minutách ho vystřídala kolemjdoucí zdravotní sestra, která holčičku oživovala až do příjezdu záchranky.

Jan Andrš vzápětí nastoupil do služby a dlouho nevěděl,  jak to  s dívkou dopadlo. Z toho, že hroznou událost přežila, pak měli s manželkou velkou radost. Později je kontaktovali i rodiče dívky. „Otec mi velmi děkoval a asi před třemi dny mi poslal zprávu, že holčička nebude mít vážnější následky,"  řekl muž s úsměvem.