Na horách připadlo několik centimetrů čerstvého sněhu, sněžná děla pracují od úterý, řekl včera Martin Palán ze  společnosti Sněžník. V níže položených oblastech je v provozu jen sjezdovka v Hlinsku.

Podmínky pro lyžování v Královéhradeckém kraji se díky ochlazení a technickému sněhu rovněž zlepšují. Například SkiResort Černá hora – Pec spustí opět provoz na sjezdovce Protěž, v Janských Lázních i v Peci bude od pátku opět v provozu večerní lyžování. Sněhová děla chrlí technický sníh také ve Špindlerově Mlýně. „Od středy se podmínky pro zasněžování výrazně zlepšily, zasněžujeme zejména modrou sjezdovku a Hromovku ve Svatém Petru a na Medvědíně intenzivně zasněžujeme na červené sjezdovce," řekl včera Jiří Kolín ze skiareálu.

Ochlazení umožnilo zasněžování také v Říčkách v Orlických horách. „Systém zasněžování byl v provozu po celou noc a přinesl pět centimetrů nového sněhu. S výrobou technického sněhu budeme pokračovat pokud nám to klimatické podmínky dovolí," uvedli na svém webu vlekaři v Říčkách v Orlických horách, kde je v provozu červená sjezdovka.

Také v Deštném využívají ochlazení k zasněžování. Otevřeny jsou červená i modrá sjezdová trať. Podmínky na těchto sjezdovkách se výrazně vylepšily. V provozu je také lyžařská škola.