Z Dukelského náměstí, kde byl o půl páté začínal hudební program ZUŠ Nová Paka, se linula vůně svařeného vína. Atmosféra dávala tušit, že zima už je za dveřmi a ještě blíž je všemi očekávaný příjezd svatého Martina. „Mami, to je žebrák. Myslíš, že po nás taky bude něco chtít? Co mu dáme?,“ strachoval se jeden z chlapců. Příběh žebráka a svatého Martina, který ilustrovala krátká scénka, děti fascinoval. A každé z nich doufalo, že si bude moct vznešeného bílého koně letmo pohladit.

V okolí Pecky bude bezpečněji

Pecka - V rámci projektu Bezpečná cesta započaly opravy chodníků v Bělé u Pecky od autobusové zastávky až na konec obce, kde bude navazovat cyklostezka vedoucí až k základní škole v nedaleké Pecce.

Nad Lomnicí se od soboty opět nese hlas zvonů

Lomnice nad Popelkou - K získání finanční prostředků na odlití a vrácení dvou chybějících zvonů z lomnické zvonice, které byly zrekvírovány před sto lety, pomohla veřejná sbírka, která byla loni vyhlášena.
Na slavnostním žehnání na nádvoří zámku byly zvony vystaveny. Nově opravený Mikuláš z roku 1591 a dva nové - menší nese jméno Eliška, a větší Maria. Celková cena za výrobu a montáž je 1,3 milionu korun. Návštěvníci mohli shlédnout výstavu o této akci, poslechnout si vystoupení Smíšeného pěveckého sboru Bořivoj a v závěru koncert pražské mobilní zvonkohry Carillon s padesáti sedmi zvony a zvonky. Všechny zvony, nové i ten stávající, se pak ve zvonici slavnostně rozezní v pravé poledne na první adventní neděli.

Koncert k výročí republiky vás provede českou historií

Lázně Bělohrad - Mimořádný koncert nevidomého zpěváka a klavíristy Honzy Jareše k významnému výročí naší vlasti se uskuteční v pátek 17. listopadu od 19 hodin v Kulturním sále lázní. V programu zazní písně, které vás provedou českou historií a připomenou nejenom sametovou revoluci.