„Aktivně hledáme výjimečné příběhy školáků a studentů, které mohou být inspirací pro ostatní. Pomoc v nouzi by měla být samozřejmostí, bohužel kolikrát tomu tak není. Rádi bychom tak prostřednictvím ocenění Mladý hrdina motivovali děti a mladé lidi k tomu, aby vnímali pomoc jako samozřejmou součást fungování ve společnosti. A Tomášův příběh takovou inspirací určitě je,“ okomentovala udělení titulu mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková.

Obrazová sbírka města je díky novým roštům uskladněna lépe

Červený Kostelec - V depozitáři obrazů byly nedávno instalovány rošty pro uskladnění obrazové sbírky města. Díky vylepšenému uskladnění je obrazům poskytnuta nejlepší možná ochrana proti fyzikálním a klimatickým vlivům a odpovídá významu a hodnotě obrazů. Investiční prostředky ve výši 150 tisíc korun byly poskytnuty ze státního rozpočtu s 65 tisícovou spoluúčastí městského rozpočtu. Město Červený Kostelec bude v restaurování obrazů i nadále pokračovat, aby zachovalo estetickou kvalitu uměleckých děl.

Místo Martina na bílém koni navštívil truhlárnu ohnivý kohout

V Lachově hořela truhlárnaLachov - Požár truhlárny v Lachově zalarmoval v sobotu ve svátek sv. Martina profesionální jednotky z Broumova a Náchoda a dobrovolné hasiče z Broumova, Teplic nad Metují, Meziměstí, Bukovice i Police nad Metují. „Požár byl ohlášen v sobotu v 19:46. Po příjezdu na místo události hasiči rozpoznali, že se jedná o požár malého rozsahu jehož ohnisko majitel uhasil už před jejich příjezdem. V objektu truhlárny, kde zahořelo obložení stěny, se však nacházely další stroje a uskladněné dřevo, které bylo potřeba před ohněm uchránit,“ uvedla k požáru tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Götzová.
„Příčinou byla zřejmě jiskra, která vznikla při broušení. Škodu vyčíslil vyšetřovatel příčin požárů asi na 15 tisíc korun,“ uvedla Götzová, a dodala, že uchráněn byl majetek ve výši 1,5 milionu korun. Hasiči provedli na místě také kontrolu objektu termokamerou a majitel pak měl povinnost provést dohlídku nad požářištěm do ranních hodin.