Svůj volební program, se kterým půjde do krajských voleb, představila v úterý Občanská demokratická strana. Lídrem je Miloslav Plass, na kandidátce je možné nalézt i jména čtrnácti starostů a místostarostů měst a obcí v kraji.

„Chceme dělat otevřenou politiku, být partnery a ne jen nedůvěřivými kontrolory. Myslím, že se v poslední době vytratila z politiky slušnost a ze společnosti dobrá nálada," prozradil část  volebního programu kandidát na hejtmana Miloslav Plass.

Brzy už bývalé vedení kraje pochválil za to, že pokračovalo v krocích, které už byly nastavené, například ve zdravotnickém holdingu. Zároveň však oranžovému vedení vyčítá, že nejsou projekčně připraveny nové silnice, chaotickou situaci kolem regulace ve školství, nesmyslnou centralizaci v cestovním ruchu a především finanční zátěž v podobě podle něj megalomanského projektu rekonstrukce náchodské nemocnice. „Opravy nutné jsou, ne však v takovém rozsahu, určitě bychom v tomto případě redukovali," uvedl Plass. Za volební úspěch by pak považoval 15 křesel v krajském zastupitelstvu.

ODS by se nebránila ani případné koalici s ČSSD. „Domluvíme se se všemi rozumnými lidmi, jediné rezolutní NE říkáme koalici s komunisty," potvrdila Zdeňka Horníková, poslankyně za ODS.