Na čtyři úspěšné sportovce, z nichž hned tři se mohli pochlubit olympijskou medailí, byly v rodném městě zvědavy dvě tisícovky lidí. Ty neodradila ani teplota deset stupňů pod nulou.

Vzácní hosté od starosty města Jana Sobotky obdrželi věcné dary včetně značkových hodinek s věnováním od Vrchlabáků. Základní škola zase svým absolventům věnovala trička s podpisy bezmála pěti stovek žáků. „Čím jsem starší, tím jsem sentimentálnější,“ prozradila na sebe bronzová snowboardistka Eva Samková. Michala Krčmáře na pódiu doprovázeli rodiče. Stříbrný biatlonista z Her v Pchjong-čchangu mimo jiné slíbil, že si na konci března přijede zatrénovat s místními dorostenci.

Událo se v pondělí ve Vrchlabí:

18.34 Nejvěrnější diváci vydrželi až do úplného závěru. Setkání s olympioniky končí. 

18.21 A na pódium právě vstoupila medailistka Karolína Erbanová! (Karolína Erbanová už má na krku olympijský bronz)

18.10
Na pódiu už je běžkyně na lyžích Karolína Grohová (11. místo se štafetou a 43. místo ve sprintu)

17.49
Akce na náměstí stále pokračuje, čeká se na dvojici Karolína Erbanová, Karolína Grohová.

17.35 Úspěšný olympionik ještě jednou všem poděkoval a chystá se na autogramiádu, která bude ve vrchlabském zámku.

17.23 Konečně! Michal Krčmář ukázal stříbro z olympiády! Moc mu sluší! (Olympijské stříbro míří do Vrchlabí, Krčmář kousek od vítězství)

17.08 
Poselství Michala Krčmáře: Ať děti sport baví, ať u něho vydrží a ono se jim to pak vrátí. Učitel Aleš Suk zase přiznal, že ho Michal 6x rozbrečel. Jednou a pak to pětkrát opakovali.. Alešu Sukovi předána sbírka odznaků z Koreji a startovní číslo z hromadného startu.
Olympijský medailista v biatlonu Michal Krčmář a Eva Samková dorazili do Vrchlabí oslavit stříbrnou a bronzovou medily. Po návratu ze zimních olympijských her v korejském Pchjongčchangu.

16.59 Michal Krčmář odpovídá moderátorům stylově, zabalen do české vlajky. Kousek pod sebou má v kotli i své rodiče a další příbuzné..

16.52 Evu Samkovou střídá v záři reflektorů stříbrný biatlonista Michal Krčmář.

16.23 Zajímavost: (Nejen) na připraveném pódiu je taková zima, že většina vystupujících se čile ohřívá u plynového přímotopu v pozadí..

16.09 Eva Samková řekla, že o dnešní akci olympioniků na Staromáku vůbec neuvažovala a její plánovaná účast tam byl jen něčí výmysl. Stejně tak to mají ostatní vrchlabští sportovci. Nyní dorazila i sms od Karolíny Erbanové, která se je na cestě z Prahy do Vrchlabí a většinu akce by měla stihnout.

Eva Samková ve Vrchlabí

16.00 Na náměstí jsou v tuto dobu dvě až tři stovky občanů, stále přicházejí další a další. Jako první se chystá oslava bronzové Evy Samkové (Více si to užívám, přiznala bronzová Samková)

Malí olympionici z Vrchlabí na pódiu

15.17 Teploměr ukazuje minus 9 stupňů.

15.10 Nyní se všem přítomným představují úspěšní vrchlabští mladí olympionici z dětské zimní olympiády, která se nedávno konala v Pardubickém kraji.

15.05 Na pódiu už přivítal Evu a Michala starosta Vrchlabí Jan Sobotka, před pódiem už v hodně mrazivém počasí přešlapují desítky lidí.. "My tady ve Vrchlabí nejsme žádné bábovky…," říká starosta na to, proč se ve Vrchlabí rodí dobří sportovci.

14.30 V centru dění už je biatlonista Michal Krčmář spolu se snowboardistkou Evou Samkovou. Karolíny Erbanové se fanoušci dočkají až později navečer, protože rychlobruslařka přiletěla do Prahy teprve v pondělí odpoledne, oficiálním letadlem s ostatními olympioniky.

Michal Krčmář se stříbrnou medailí ve Vrchlabí

Předběžný program

14.00 začátek na náměstí
15.00 prezentace sportovní mládeže a jejich úspěchů 
16.00 slavnostní přivítání našich olympioniků, rozhovory, slavnostní přípitek 
18.00 autogramiáda

Program se může měnit vzhledem k již naplánovanému harmonogramu sportovců.