Po ostrém startu z hlavního města  jsme na cestě do Mariánských Lázní střídali podle domluveného itineráře, dařilo se dodržovat časy. Nečekanou „indispozici" našeho tandemového kola nám pomohlo vyřešit pardubické TyfloCentrum zasláním náhradního stroje. Na něm se do svých kilometrů zakousli Martin Střelka za řidítky a nevidomý Jan Říha v sedle  za ním. Svůj šedesátikilometrový úsek ze Strakonic do Českých Budějovic zvládli výborně. Honzu sice trochu pobolívá koleno, ale odhodlaně pokračuje dál. Příšerná však byla první noc.  Vytrvale pršelo a šlapat v takové slotě nebyl žádný med. Pravidla nonstop jízdy však velela pokračovat v cestě.  Pro osm našich borců, kteří se střídají na kolech, tricyklu  a handbiku,  se naše doprovodná osmička snaží v rámci možností vytvořit co nejlepší zázemí nejen v našem obytném automobilu.    Kvalitní stravou, teplými nebo energetickými nápoji. Nezbytné je samozřejmě i povzbudivé slovo. Já vím, ono se to od volantu radí… Jako bych vás slyšel…

Velká nepřízeň počasí nás  vedla k úpravě střídacích časů – silnější borci jsou na trati vždy hodinu a půl, ti o trochu méně zdatní pak šlapou hodinu. Všichni si za svůj výkon zaslouží už teď velký obdiv a uznání.

Pro lepší operativu jsme se zároveň rozhodli zredukovat počet našeho doprovodu a jeden ze čtyř automobilů posíláme zpět do Pardubic.

Těžké to mají opravdu všichni. Kvůli nepřízni počasí musel za závodu odstoupit  dvoučlenný tým Cesta za snem, který tvoří Heřman Volf s bratrem Michalem. Střídali se po třech hodinách jízdy, ale podmínky pro  jízdu zejména na handbiku, který je těsně nad silnicí a vlastně se pořád „brodí" kalužemi, byly zdraví nebezpečné. Duchovní otec celé akce Heřman Volf prochladl, dostal teplotu,  nechtěl dál riskovat a s velkou lítostí oznámil odstoupení. Smůlu mělo i družstvo České televize. Jeho tahoun, moderátor Stanislav Bartušek si utrhl lýtkový sval a musel rovněž sesednout z kola. Tým však pokračuje v oslabené sestavě dál.

Nic bych nechtěl zakřiknout, ale věřím, že naší závodnické osmičce se zdravotní komplikace vyhnou.

Držte nám palce! S velkým odhodláním pokračujeme v náročné  cestě napříč Českou a Slovenskou republikou. Při každém šlápnutí myslíme na Terezku Vargovou, patnáctiletou postiženou dívku z Chrudimi, pro kterou jedeme a chceme ji tím umožnit zážitkový víkend v září na Slapech.

Z trati maratonu pro Deník píše Filip Novotný, manažer CAA