V noci na pátek jsme se rozdělili na dvě poloviny. Jedna zaparkovala v obci Beladina, kde odpočívala a ta druhá ukrajovala předepsanou porci tratě. Trojice  Daniel Rubeš, Ondřej Sečka a Martin Střelka pod doprovodným dohledem Martina Charváta a při pravidelném střídání zvládla úctyhodnou porci 320 kilometrů za dvanáct hodin. Trať pod Tatrami byla hodně těžká.

Počasí se na rozdíl od České republiky naštěstí umoudřilo, hlavně že už neprší. Měli jsme trochu obavy z toho, jak nás budou brát běžní účastníci silničního provozu, ale vše dopadá dobře. Jsou ohleduplní, registrují nás a dávají si pozor. A my také.

Úžasný byl průjezd lázeňským městem Piešťany, kde má sídlo rehabilitační ústav Adeli, který byl povinným průjezdním místem. Právě sem jezdí Terezka Vargová z Chrudimi, pro kterou tuhle extrémní štafetu jedeme a zajistíme jí tak zážitkový víkend na Slapech. Moc nás potěšilo, že nás Terezka pozdravila přes štafetový web, kam napsala: „Sedím u PC, nos mám přilepený na monitoru a pozorně sleduji trasu a místo, kde jste. Až budete v Adeli,  tak se pozorně podívejte na tu budovu. Tak, jak jste zničeni vy teď po té dlouhé cestě, tak podobně bývám já po cvičení. Ale stojí to za to! Držím vám všem palce a těším se na shledání v pražském  cíli."

Velmi dobrou práci odvádí Lukáš Brožek – náš nevidomý masér stihne svýma rukama vyhnat únavu za svalů nejen našich osmi borců, ale hodně pomohl i týmu městské části Prahy 6. Na trati panuje mezi všemi úžasná solidarita, ale jde i o pořadí, a tak jsme se všichni pořádně rozzávodili.

Zmínku zaslouží i Martin Střelka, který je nejen za řídítky tandemového kola s nevidomým Honzou Říhou, ale naskakuje i do dalších úseků na běžném silničním kole, takže zvládá tuplovaný počet kilometrů.

V sobotu celý štafetový peloton s doprovodnými auty  čekají čtyři průjezdní body ve východních Čechách – Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí, Dětská léčebna Luže-Košumberk, náš Kosatec v Pardubicích a Rehabilitační ústav Hostinné. A v neděli se všichni moc těšíme do cíle. Věříme, že limit – dojezd mezi desátou až šestnáctou hodinou v parku Na Ladronce v Praze – stihneme.

Z trasy maratonu pro Deník píše Filip Novotný, manažer CAA