„Počasí bylo naštěstí shovívavé a vše probíhalo podle plánu a bez komplikací, což nám umožnilo spustit provoz už 11. září dopoledne,“ řekl stavbyvedoucí firmy Sovis Jiří Černík, zodpovědný za opravu křižovatky. Ta je důležitým dopravním bodem na tahu ve směru na Náchod a Polsko. Využívá ji mimo jiné drtivá většina dopravní obsluhy ze směru Rychnov nad Kněžnou včetně dopravní zátěže z automobilky v Kvasinách.

Po celou dobu opravy byl úsek okolo křižovatky neprůjezdný, veškerá doprava, včetně autobusové, kamionové a zásobovací, byla odkloněna po objízdných trasách. Práce trvaly pouhých 16 dní a podílelo se na ní v průměru 10 až 18 lidí denně. „Jen díky obrovskému nasazení našich zaměstnanců, kteří byli na stavbě doslova od rána do večera, bylo možné spustit provoz křižovatky tak brzy,“ ocenil stavbyvedoucí.

Důvodem celkové opravy křižovatky byly příčné i podélné rozvětvené trhliny a otevřené spáry způsobené právě velkou dopravní zátěží.

Investorem stavby bylo Ředitelství silnic a dálnic a oprava křižovatky přišla bezmála na 3,4 milionu korun.   (reh, pro)