Řidiči jedoucí přes Náchod si od komplikací spojených s opravami průtahu a čas oddechnou až na konci listopadu. Rekonstrukce tranzitní cesty od Hradce do Polska začala letos v druhé polovině července, na průjezdu městem se často tvoří kolony.

Stavbaři pracují v úseku mezi kruhovými objezdy Slávie a Čedok, oproti plánu ještě letos začali s opravou zhruba 350 metrů dlouhého úseku silnice na výjezdu z Náchoda.

„Uzavírku mají v této části až do konce listopadu, pracovali ale přes víkend a do noci a už v tomto týdnu by tato část měla být dokončená, což mě překvapilo," řekl starosta Náchoda Jan Birke.

Stavbaři měli potíže s podložím, problémy byly také s přeložkami některých sítí. „Předpokládám, že bude do konce listopadu zaasfaltováno a bude puštěná ta první velká komplikovaná část, příští rok nás čeká pokračování od Slávie směrem na Hradec Králové a kousek silnice na hranice," dodal.

Kvůli stavebním pracím se v centru Náchoda tvoří často kolony, které ve špičkách dosahují i několika kilometrů. Plánovaný obchvat Náchoda zatím má  jen nepravomocné územní rozhodnutí.

Dvůr už je bez komplikací
Zatímco v Náchodě čekají řidiče kvůli opravám průtahu nepříjemnosti i příští rok, příjezdová silnice do zoo ve Dvoře Králové nad Labem na Benešově nábřeží je po čtyřměsíční trvající opravě opět průjezdná. Skončily tak složité  a pro návštěvníky zoo komplikované objížďky. Oprava páteřní silnice přes město začala v polovině června a původně měla být hotová do konce září. Zhruba měsíční zdržení způsobily problémy s přeložkami kabelů a opravami dešťové kanalizace. Investorem opravy silnice za asi 31 milionů korun byl Královéhradecký kraj a stavba byla součástí projektu opravy silnice ze Dvora Králové do Bílé Třemešné.