Provozovatelům nabídne „nová“ lanovka více možností. Třeba i v sezonách, kdy podmínky lyžováním zrovna nepřejí a problémy na zasněžovaných svazích a trasách vleků komplikuje obleva. Lanovka lyžaře přepraví bez problémů, bude rychlejší a rychlost lze podle potřeb upravit.

Stejně tak bude možné regulovat množství šestisedaček zapojených na lanovku podle počtu návštěvníků, těm nabídne komfort při nepřízni počasí v podobě ochranných bublin.

Letní provoz v Deštném už zahájila čtyřsedačka na Martě II. Kopce teď můžete zdolávat na trailech.

V Deštném v areálu Marta II najdete nejen jednu Kačenek, ale také čtyřsedačku, která vás vyveze třeba za dalšími zastaveními pohádkové stezky. | Video: Deník/Jana Kotalová

„Už jste vyzkoušeli naše nové traily? Růžový trail je 3 kilometry dlouhý a ideální pro trailové začátečníky a rodiny s dětmi. Na této přehledné trase se seznámíte s jízdou na trailu a užijete si bezpečné zatáčky. Nejsou zde žádné velké skoky a vše lze objet. Na několika místech si můžete v klidu užít krásné výhledy,“ láká k jízdě deštenské středisko.

„Červený trail má délku 1,8 km a je určen pro pokročilé jezdce. V horní části najdete různé možnosti pro skoky, přejezdy a lavice, zatímco ve spodní části vás čekají vyšší klopenky.I další víkend bude lanovka v provozu od 9.00 do 17.00 hodin. Přijeďte si je vyzkoušet i vy,“ doplňuje.

Během léta se tu prý chystají vybavit sedačky na zavěšení kol zezadu.

Jinak tu můžete okusit také adrenalinovou jízdu na tříkolce. Nebo se s dětmi vypravit na Kačenčinu pohádkovou stezku, zahrát si diskgolf, půjčit si koloběžky, elektrokola i trailová kola pro děti i dospělé.

Mohlo by vás zajímat: Areál v Orlickém Záhoří se chystá na léto. Přes kritický rozjezd zvládá i úvěr

Lanovka v Záhoří čeká na letní sezónu | Video: Jiří Fremuth