Na schodech i konstrukci se tvoří námraza a došlo tu už ke dvěma úrazům, u jednoho zasahovala horská služba. Návštěvník spadl ze zledovatělých schodů a utrpěl otřes mozku. Přesto tu výletníci včetně malých dětí hazardují se svým zdravím, když uzamčenou branku přelézají, aby se dostali nahoru. Obec je vyzývá, aby bezpečnostní opatření dodržovali.

Někteří návštěvníci ho kritizují. "To je podle mě špatně a někdo něco zanedbal, buď projektant nebo stavební firma. Škoda, rozhledna je velmi populární a uzavření vyhlídky není správné. Třeba by stačilo pár doplňujících tabulek a trocha opatrnosti," stojí v jednom z příspěvků na facebooku. Podle obce důvodem není žádná závada.

"S tím, že se bude zavírat vyhlídková plošina, se počítalo již v projektu z důvodu bezpečnosti. Vyhlídka je možná i z jednotlivých podest. Při stavbě jsem byli limitováni povolenou výškou, takže pokud bychom řešili střechu, vyhlídka by byla ve výšce poslední podesty," reagovala starostka Deštného v Orlických horách Alena Křížová.

K uzamčení branky 31. prosince došlo na základě informací, že je plánován ohňostroj z vyhlídkové plošiny. Původně se přitom počítalo s uzavřením už od 1. prosince. V závěru minulého týdne pak obec oznámila, že vzhledem k předpovědi počasí dojde s největší pravděpodobnosti k uzavření dolní branky. Zamezení přístupu celé rozhledny se neplánovalo, protože obec chtěla dát návštěvníkům možnost výhledů alespoň z jednotlivých podest, na rozhledně je prý umístěn provozní řád a u schodů cedule s upozorněním na kluzký povrch.