„Další voliéry a výběhy včetně vyhlídky se teprve budují, a tak na vás při další návštěvě bude čekat opět něco nového," slibují provozovatelé parku na sociální síti Facebook a upřesňují, že brána ornitologického parku se otevře v 10 hodin odpoledne. Kromě ptactva zde potkáte i pyšnou matku ovce ouessantské, která patří mezi nejmenší plemeno ovcí. Bydlí zde spolu s roztomilým potomkem.

A co dalšího vás tady čeká? Pro první návštěvníky se chystá menší občerstvení na uvítanou, děti se mohou těšit na malování na obličej i na pískoviště. Můžete si zde také koupit první suvenýry v podobě magnetků, čímž podpoříte nejen park, ale především kriticky ohrožené rosely žlutokřídlé a žlutoramenné.

Zajímavostí je, že v jaroměřském Orni Parku nechovají jen exotické ptáky, ale zajímají se i o ty "naše", jako jsou například hrdlička, vrabec, strnad, sýkorka či kos. „Jedním z odvětví ornitologické vědy je i odchyt volně žijících ptáků a jejich následné kroužkování. Ptáci dostanou předepsané kroužky s unikátním kódem a díky nim tak mohou kroužkovatelé po celém světě, podaří-li se zpětný odchyt daného jedince, sledovat například jejich migrační trasy. Při kroužkování sbíráme i další cenná biometrická data jako je například váha či délka křídla nebo určujeme pohlaví a stáří. Všechna data se pak samozřejmě zadávají do databáze, kterou provozuje Kroužkovací stanice pod správou Národního muzea v Praze," vysvětlují provozovatelé parku a zároveň upozorňují, že odchyt volně žijících ptáků a následná manipulace s nimi je nezákonná a provádět ji mohou jen osoby s platnou kroužkovací licencí. „U nás ji vlastní dlouholetý ornitolog Michal, který bude v této oblasti i vzdělávat všechny milovníky ptáčků a zájemce v dané problematice," dodávají.

Vstupné do parku je dobrovolné a jakýkoliv příspěvek je pouze na návštěvnících. Provozovatelé vzkazují, že si velice váží přízně a podpory a společně se všemi svěřenci se už těší na návštěvníky. Ti mohou Orni Park podpořit i adopcí oblíbeného druhu nebo jen libovolným darem. Každá kačka se totiž počítá. Více na webu www.ornipark.cz.