„Naši slavnost pořádáme v těchto místech po čtyřleté odmlce. Když nám tehdy Národní památkový ústav oznámil, že se bude v rámci projektu revitalizace Kuksu kopat celý areál i venkovní prostory, nezbylo nám nic jiného, než hledat, kde bychom mohli tuto akci realizovat. Začali jsme ji organizovat v Praze, následně jsme uspořádali další tři ročníky na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Nyní, když je od jara Kuks opět otevřený, vracíme se zpět," řekl za organizátory František Josef Frola z Lipova – EOSH, emeritní mistr Řádu Svatého Huberta.

Program slavnosti má své stabilní prvky. Jeho základ se nemění, pořadatelé však vždy obměňují účinkující, kteří sice bývají méně známí, o to však zajímavější.

„Letos jsme například pozvali folklórní soubor Altaj Kabaj z Altaje. Jsou to čtyři zpěváci s velmi zajímavými hrdelními hlasy. V pravé poledne se uskuteční slavností zahájení v podobě průvodu areálem účinkujících a účastníků, v 18 hodin se pak lidé mohou těšit na zpívanou a troubenou Svatohubertskou mši v kostele Nejsvětější trojice. Celebrovat ji bude generální vikář Mons. Josef Socha. Již třetím rokem zveme k účasti zástupce moravských rytířů, kteří letos přislíbili účast. Vedle zástupců dalších řádů budou ozdobou slavnosti. Večer se pak nad Hospitalem rozzáří ohňostroj. Z dalšího programu nebude chybět klání juniorských vábníků, soutěže a lesní pedagogika pro děti. To je jenom malá část toho, co na návštěvníky čeká," vyjmenoval František Josef Frola.

Koordinační skupinu, která má přípravy slavnosti na starosti, tvoří šest lidí. Ostatní řádoví členové pomáhají, s čím je potřeba.

Co se kuchyně týče, budete tu moci v sobotu ochutnat pokrmy ze zvěřiny, jako například jelení řízky, řízky z divočáka, daňčí maso, opékané selátko, ale také ryby, medovinu nebo burčák.

Eva Ženíšková