Cardon je druhou osobností, která tuto cenu získala. Město ji uděluje lidem, kteří ve Vrchlabí nežijí nebo nejsou rodáci, ale pro město mají mimořádný přínos. Jako první ji dostal v roce 2017 slavný režisér Miloš Forman, u příležitosti 50. výročí natáčení filmu Hoří, má panenko.

Vrchlabští mu ji tehdy poslali do USA. Forman za ni poděkoval a s vděčností vzpomínal na legendární natáčení na hasičském bále na Střelnici, které se stalo v roce 1967 ve Vrchlabí obrovskou událostí.

Starosta Trouville převzal cenu při návštěvě francouzské delegace ve Vrchlabí, která vedle Krkonoš zavítala také do budovy Senátu ČR, kde Sobotka působí jako senátor.

„Je to naposledy, kdy nás Christian Cardon poctil návštěvou v pozici starosty, ve které pracoval přes třicet let a z důvodu pokročilého věku nebude kandidovat (ve Francii mají šestileté volební období). Přislíbil, že bude dělat vše proto, aby svému nástupci předal touhu rozvíjet vzájemné partnerství s naším městem, které od jeho začátku sám výrazně podporoval,“ řekl starosta Vrchlabí Jan Sobotka.

Pamětní diplom byl do Trouville sur Mer odeslán také Christine Guilbertové a paní Oddete Lasnierové, které stály u zrodu partnerství. „Uzavírá se etapa i na české straně. Chtěl bych ocenit všechny naše lidi, kteří se o partnerství starali. Klíčovými postavami česko-francouzské spolupráce byli Josef Pivoňka, Petr Štěpánek a Tomáš Kyral.

Francouzské město Trouville sur Mer leží v Normandii v departmentu Calvados. Přímořské letovisto je hojně navštěvované Pařížany.Zdroj: Deník/Jan Braun