Humorně zahájil prezident Miloš Zeman páteční setkání s Novopačáky. „Prostudoval jsem si vaší historii a zjistil jsem, že vás v minulosti potkala řada zajímavých událostí. Město vyhořelo, postihla ho morová epidemie a teď jsem přijel já," zavtipkovala hlava státu. Zaplněné Masarykovo náměstí nenechalo prezidenta vydechnout. Lidé se zajímali o ztracený Peroutkův článek, který se podle vyjádření prezidenta stále nepodařilo dohledat. Nicméně podle jeho slov bylo prokázáno, že Peroutka byl ve své době posedlý nacismem, což potvrdil soud.

Vítězslav Crh se ptal na rozpuštění národního zlatého pokladu, padla i otázka prezidentovy další kandidatury. „Vše oznámím 10. března na tiskové konferenci," reagoval Miloš Zeman. Ke zlatým rezervám upřesnil, že ty prodal bývalý guvernér Josef Tošovský. „Teď už není co prodávat. Už je jen zbytek, který se používá pro ražení mincí. Televize si všimla prodeje zlata s desetiletým zpožděním," nenechal si Zeman ujít příležitost popíchnout média.

A oslovit prezidenta se nebáli ani školáci. „Pane prezidente, v jednom televizním vystoupení jste měl sako nakřivo. Můžu se zeptat proč?" A prezident přiznal: „Nejenom sako, ale i kravatu, příliš mi lichotíš," odvětil. I když starosta Josef Cogan si původně ruku s prezidentem podat nechtěl, na náměstí se s ním při jeho návštěvě přivítal. „Při schůzce s prezidentem padly dotazy lokálního charakteru a ekonomické," řekl k setkání představitelů města s hlavou státu.