Hradecko

Hradečtí fotbalisté si ve FORTUNA:LIZE připsali druhou výhru v řadě, po Plzni porazili 1:0 i budějovické Dynamo.

V sobotu lidé vyrazili do společnosti skvělého jídla, hudebních vystoupení a gastronomických zážitků. České i zahraniční speciality, moderní gastronomické pochoutky, regionální a farmářské potraviny – to vše bylo Hradecké nábřeží gurmánů – Chuť podzimu.

Máte rádi monoposty formule 1? Pokud ano, tak nyní máte jedinečnou příležitost si jeden takový prohlédnout z bezprostřední blízkosti.

Rychnovsko

Opočno žilo od pátku hlavním programem oslav 150. výročí narození světoznámého malíře Františka Kupky.

Od sobotních brzkých ranních hodin se sjížděli na týnišstké chovné rybníky malí rybáři z celého kraje.

Náchodsko

Charakteristický zvuk dvoutaktního motoru a s ním spojená "vůně" výfukových plynů se v sobotu odpoledne linuly na silnici mezi Hradcem Králové, Ratibořicemi a pevnostním Josefovem.

Třicet let uplynulo od osamostatnění a odtržení Velkého Poříčí od Hronova. A o víkendu se to tam slavilo…

O rok starší a zase na stejném místě. Nové české komedie, diváci, osobnosti českého filmu a smích. 43. ročník festivalu české filmové komedie začal v neděli vyprodaným promítáním úspěšného snímku Matky, který odstartoval přehlídku 12 soutěžních komedií.

Trutnovsko

V Mladých Bukách se konaly v sobotu tradiční Witanovského slavnosti, které se pořádají na počest založení Mladých Buků rytířem Martinem Witanovským v roce 1008.

Už jen v pondělí a úterý mají zájemci možnost vidět ve Staré radnici unikátní výstavu, která připomíná 100 let hokeje ve Dvoře Králové.

Jičínsko

Už posedmé se tento víkend do Ohnišťan sjeli příznivci legendárních Zetorů.