Společně s Okamurou navštívil Pechance i místopředseda Úsvitu Jaroslav Novák Večerníček, který pochází ze Svitav, kde se vražda stala. „Jeho kauze se věnujeme dlouhodobě, dvakrát jsme už ministerstvu spravedlnosti posílali návrh na revizi procesu. Řekli jsme si, že by bylo nyní dobré poslechnout si verzi Vlastimila Pechance. Je tu šance získat nové indicie," nechal se slyšet Jaroslav Novák Večerníček.

Osoba Tomia Okamury byla v minulosti spojována s protiromskými postoji, Novák ale odmítá, že by hnutí Úsvit jakkoliv sympatizovalo s neonacisty, kteří na podporu Pechance pořádají pochody.

„To je spojování nespojitelného! Neobhajujeme neonacisty, ale právo na spravedlivý soudní proces. Jsem šťastný, že Tomio našel odvahu a pustil se do této kauzy," podotkl Jaroslav Novák Večerníček.

Hodina ve vězení

„Pan Tomio Okamura jako soukromá osoba navštívil jednoho z odsouzených. Návštěvu kromě okruhu osob blízkých nebo právního zástupce musel napřed schválit ředitel věznice. Schůzka pana Okamury s odsouzeným trvala asi jednu hodinu za účasti zaměstnance Věznice Pardubice," uvedl mluvčí pardubické věznice Tomáš Kubín.