Poslanec Věcí veřejných Vít Bárta, který byl ve čtvrtek na návštěvě Nové Paky, tak slíbil zdejším postiženým, že se na tento problém ve sněmovně podívá. Zdejší Centrum bez bariér občanského sdružení Život proti bariérám (ŽPB) za dešťovné platí ročně sto tisíc korun a činí mu tak pořádný průvan v rozpočtu.

„Beru to jako zajímavý problém, na který se kouknu," přislíbil Bárta. Jako známý bojovník proti lichvě a hazardu nicméně přiznal, že otázka dešťovného zrovna není jeho parketa. Problém se ve sněmovně řešil naposledy vloni.

Výše poplatku závisí podle vodního zákona na velikosti střechy a dalších ploch, které jsou odkanalizované do veřejné kanalizační sítě.

Dešťovné ovšem nebylo zdaleka jediným tématem setkání Bárty s novopackými postiženými. Tlumočili mu například svou nespokojenost se způsobem financování sociálních služeb a související legislativou. „Rád bych, aby se tyto věci vrátily do původní podoby, ale k projednání ve sněmovně bychom museli mít nejdříve veřejnou podporu. Sepište petici, začneme sbírat podpisy," vyzval Bárta přítomné.