Na silnice jdou další miliony z Bruselu
Východní Čechy - Výbor Regionální rady Severovýchod, který rozděluje evropské dotace, dal souhlas několika projektům celkem za více než 83 milionů korun, u kterých dosud nebylo jisté, zda bruselské miliony získají. Pardubický kraj získá 28,4 milionů korun na opravu silnice na mostu v Kojicích, dalších 23 milionů korun poputuje na opravu cesty mezi Dlouhoňovicemi a Žamberkem. V hradeckém kraji by evropské peníze měly pomoci modernizaci silnice mezi Pěkovem a Lachovem. Podporu z ROP Severovýchod prozatím získalo bezmála 700 projektů, nyní je proplaceno více než 14 miliard korun, další čtyři miliardy zbývají k proplacení. Čas na podávání posledních projektů je do konce listopadu.

Jako poslední se uskutečnila oprava silnice z Horního Maršova do Horních Albeřic a sanace svahů v Havlovicích.

„SÚS Královéhradeckého kraje vlastními silami provedla práce v hodnotě 13 milionů korun. Jednalo se především o činnosti, které nevyžadovaly stavební povolení ani projektovou dokumentaci, například odstraňování nánosů bahna, čištění příkopů a propustků nebo některé opravy vozovek," uvedl náměstek hejtmana Karel Janeček. Celkem 18 staveb se neobešlo bez projektové dokumentace a výběrového řízení na zhotovitele. Šest z nich se uskutečnilo už loni a stálo 28 milionů korun.

Většina opravovaných  silnic a mostů byla  v Podkrkonoší. K největším stavbám patřila obnova silnice z Horního Maršova do Horních Albeřic, opravy svahů a opěrných zdí v Rudníku či oprava mostů v Arnultovicích a Čermné v Krkonoších.