Letos to Markéta Matoušová zjistí na vlastní kůži. Po dvou neúspěšných pokusech se do třetice všeho dobrého dostala mezi dvanáct nejkrásnějších děvčat letošního ročníku soutěže krásy.

„Úplně jsem tomu nevěřila, že bych se mohla dostat takhle daleko. Vždycky jsem si říkala, že je to jen takový sen, ale bylo by úžasné, kdyby se to stalo,“ popisuje svou dlouhou cestu blonďatá finalistka z České Skalice. Modelingu se začala věnovat před pěti lety v Agentuře Daniela Models, kde je i dnes. Vítězství hned v první soutěži v Polsku ji vnuklo myšlenku zkusit i Českou Miss.

Od ostatních finalistek se prý odlišuje hlavně věkem.

V šestadvaceti letech je nejstarší v letošní dvanáctce. „Už mám nějaké zkušenosti, něčím jsem si prošla. Spousta holek ještě studuje a já už mám tohle všechno za sebou. Už jsem někde dál,“ přiznává Matoušová, která vystudovala textilní tvorbu na hradecké univerzitě a doposud dělala grafickou tvorbu na estetické klinice. I přes všechen shon před finálovým večerem, se tomu snaží moc nepoddávat a být v klidu, „Kromě stravy a sportu je důležitá i duševní pohoda,“ vysvětluje svůj postoj k přípravám na souboj o korunku. „Strašně miluju jídlo a ráda si dopřeju, takže o to víc se musím hýbat,“ dodává.

Podle Matoušové je v soutěži krása důležitá, ale rozhoduje i vnitřní kouzlo, které má každý z nás. „Vnější krása je pomíjivá. Vnitřní krása je něco, co z člověka vyzařuje a díky tomu se i odlišuje. To by měla mít i vítězka,“ popisuje Matoušová. Finálový večer se koná 23. září v Brně, sledovat ho diváci mohou na Regionalnitelevize.cz.

Michaela Střížová