(Sami si) prohráli  bitvu, ale ne válku. A rozpory o další směřování ČSSD se mohou znovu objevit.

Ostatně, na přetřes to přišlo i na včerejším jednání hradeckého krajského výboru strany. „Vzali jsme na vědomí výsledky voleb a  závěry nedělního ústředního výboru strany. Vyzýváme členskou základnu k diskuzi nad programem strany, nyní jsme ale všichni zajedno za předsedou Sobotkou," řekla o přestávce jednání, které se nečekaně protáhlo až do večerních hodin, šéfka krajské ČSSD Hana Orgoníková.

Jednotu ukazují navenek i pardubičtí šíbři strany. „Takový strach z názorové rozpolcenosti bych neměl. Žádná strana není stádo, kde všichni budou papouškovat jeden názor," řekl například šéf pardubické krajské organizace ČSSD Miroslav Váňa.

Názorové střety bagatelizuje i staronový poslanec Jan Chvojka. A ačkoliv on sám se za Sobotku jasně postavil už při vypuknutí stranického puče, nezlobí se na ty  spolustraníky, kteří tehdy vyzvali Sobotku k odstoupení, aby později zařadili zpátečku. „Myslím, že je to přirozená lidská vlastnost, jít s většinou a nechat se strhnout. Je to v každé straně, nejen u nás," řekl smířlivě Chvojka.

Vedení ČSSD ve východních Čechách nikdy nepatřila k těm, která by udávala směr a nebála se říct názor. Naopak, její zdejší lídři vždy spíš loajálně stáli za tím, kdo byl v Lidovém domě právě u vesla, nebo tiše vyčkávali, jak vše dopadne.