Chce získat dva chátrající objekty za jeden milion korun. Město je přitom nabízí za 14,5 milionu a přilehlé pozemky za 6,7 milionu. Celková částka 21 milionů korun je pro pražskou společnost neakceptovatelná.

„S cenou pozemků firma souhlasí, celkem by nám zaplatila osm milionů korun," komentuje starosta Jan Malý jedinou nabídku.

„Věc bude projednána na zastupitelstvu a jsem zvědav, jak budou zastupitelé reagovat, protože my máme zájem, aby tu byl seniorský dům vybudován. Tuto službu potřebujeme," říká Malý.

Radní nyní doporučili nabídkové řízení zrušit. Podle Malého se k řešení nabízí dvě možnosti: další nabídkové řízení nevypisovat a nebo vyhlásit nové se snížením ceny.

Využití dvou budov v bývalém vojenském areálu pro sociální účely už vloni ohlásily v Jičíně dvě firmy, a to Senior Holding se sídlem v Praze, která chtěla v kasárnách vybudovat zhruba 120 lůžek pro seniory, koncipovaných do domácností, a domov pro péči o osoby s Alzheimerovou chorobou. Stejný model už firma realizovala v Chrudimi.

„Koncept se nám líbil, nicméně rozpor je v ceně," konstatuje Jan Malý, který by se přikláněl k jejímu snížení stejně jako místostarosta Petr Hamáček a radní Luděk Havel. „Musíme zvážit všechna pro i proti," reaguje opoziční zastupitel Miloš Starý (Jičínský demokratický klub).

O lokalitu měla vloni zájem i mladoboleslavská společnost EUCentrum a.s., která žádala o odkup pozemků pro realizaci projektu bytového družstva seniorů. Lidem starším 50 let a osobám bez ohledu na věk s vážným zdravotním hendikepem by nabídla adekvátní bydlení včetně zázemí a služeb. Na nabídku Jičínských ale nyní nereagovala.