Přívalové deště se včera ráno nejvíc vyřádily na Náchodsku a Trutnovsku, kde zaplavily některé silnice a hasiči vyjížděli k popadaným stromům. Energetikům pak bouřky se silným větrem způsobily desítky poruch.

Další problémy způsobila nová vlna bouřek, která přes východ Čech přecházela v poledne. V Přelouči vyřadil blesk z provozu zabezpečovací zařízení na hlavní železniční trati z Prahy na Moravu a vlaky tu odpoledne měly až dvouhodinová zpoždění. Některé spoje byly úplně zrušeny. „Z důvodu nepřízně počasí a množství vlaků nebylo možné zavést náhradní autobusovou dopravu," omlouvaly se tisícům cestujících České dráhy.

Už ráno voda zaplavila silnici a železniční přejezd na okraji Jaroměře na výpadovce na Trutnov. U železničního přejezdu přestala fungovat signalizace a silnice byla na čas uzavřená. Voda z polí zaplavila hlavní silnici z Hradce do Náchoda v obci Dolany a v Jaroměři. Místy teklo až 30 centimetrů vody. V Náchodě voda zaplavila silnici pod mostem v Kladské ulici, hasiči tu čerpali i zatopené sklepy.

V Pilníkově na Trutnovsku blesk udeřil do břízy a sjel do dřevěné kůlny, kterou zapálil.

Stromy a větve popadané do vedení rovněž způsobily řadu poruch na vedeních vysokého napětí, o nízkém napětí nemluvě. Nejhorší situace byla na Trutnovsku a v podhůří Orlických hor.

Podle meteorologů se nad Královéhradeckým krajem udržovalo ráno pásmo silných bouřek, ve kterých mohlo ojediněle spadnout kolem 50 litrů vody na metr čtvereční. Nejvíce pršelo právě na Náchodsku.