Původní plány vedení města Rychnova týkající se budování autobusového terminálu v Nádražní ulici, které Deníku dříve popsal starosta Jan Skořepa, se odsouvají.

„Se stavebními pracemi u vlakového nádraží jsme chtěli začít v říjnu. Administrativně se trochu zadrhla smlouva s Českými drahami. Začínat teď není kvůli počasí nejlepší nápad, pustíme se do toho na jaře," říká nyní Skořepa. Odpůrci záměru přesunu doufají, že díky zdržení mají stále šanci rozhodnutí zvrátit.

Odklad stavebních úprav a přesunu „autobusáku" na jaro příštího roku dává naději odpůrcům tohoto plánu. Jedním z kritiků je městský zastupitel Zdeněk Žabokrtský, který vyjádřil své pocity takto: „Časový posun nám hraje do karet. Hned na příštím zasedání zastupitelstva se pokusíme vyvolat debatu a přesvědčit ostatní, aby se vše znovu projednalo."

Zrušení stávajícího autobusového nádraží, jeho přesun k vlakové stanici a zbudování takzvaných zálivů pro zastavení autobusů na hlavní silnici u Lidlu odhlasovali zastupitelé již dříve bez větších námitek.

„Mám mandát od zastupitelstva, není důvod záměr měnit. Ti, kdo teď nejvíc volají proti, tenkrát zvedli ruku pro, není možné zabývat se tím, že si to zkrátka rozmysleli," uvádí starosta Rychnova Jan Skořepa.

Podle Žabokrtského tenkrát při hlasování zastupitelé doslova naletěli. Pro dobro obyvatel města by však chtěl projekt znovu otevřít. Dodává: „Bohužel jsme hlasovali pro záměr. Je naše chyba, že jsme si včas neuvědomili všechny nedostatky projektu. Kvůli bezpečnosti lidí by se ale mělo vše ještě zvážit."