Na třídenní návštěvu Pardubického kraje zamíří od středy 14. do pátku 16. září prezident České republiky Miloš Zeman (na archivním snímku Luboše Jeníčka).

VEDLE PARDUBIC TAKÉ HOLICE ČI HORNÍ JELENÍ

Během své cesty zavítá například do Pardubic, Holic, Horního Jelení, ale také do Jevíčka, České Třebové, Poličky či Letohradu.
Kromě návštěvy významných zaměstnavatelů regionu se Miloš Zeman tradičně setká také s občany.

„Každá cesta hlavy státu je pro region velkou událostí. Opakované návštěvy pana prezidenta svědčí
o tom, že mu Pardubický kraj přirostl k srdci. Program je znovu nastaven tak, aby se setkal nejen s volenými zástupci, ale především s občany a důležitými zaměstnavateli v regionu," uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Ve středu 14. září se prezident republiky setká 
v Pardubicích postupně 
s hejtmanem, zastupiteli kraje, zástupci tripartity, poslanci a senátory.

V DOMĚ HUDBY POKŘTÍ KNIHU ROZHOVORŮ

Zároveň bude v pardubickém Domě hudby pokřtěna kniha Tato země je naše. „Jde o 25 rozhovorů 
s prezidentem Milošem Zemanem," upřesnil mluvčí pardubického krajského úřadu Dominik Barták.

V odpoledních hodinách se prezident přesune nejprve do Horního Jelení, kde navštíví společnost Berger-Huck, poté se v Holicích setká s vedením města a na závěr středečního programu také s občany. „To by se mělo uskutečnit těsně před pátou hodinou odpolední na náměstí před budovou holického kulturního domu," upřesnil Dominik Barták.

V KRAJI ZŮSTANE MILOŠ ZEMAN DO PÁTKU

Ve čtvrtek je na programu oslava kulatého výročí Odborného léčebného ústavu Jevíčko, návštěva obce Vysočina, která byla v minulém roce vyhlášena krajskou vesnicí roku, a cesta do Poličky. Poslední den čeká hlavu státu Česká Třebová a Letohrad, kde prezident svou cestu po kraji zakončí.