Ten byl současným zastupitelstvem před dvěma lety v březnu odvolán a na jeho místo usedl právě Lžíčař. Tojnar svou kandidaturu zatím nepotvrdil, ale uvedl, že o ní přemýšlí. "Hodně lidí mi říká, ať do toho jdu," svěřil se. Zda by kandidoval za ODS či s její podporou zatím neví.

"Očekávám kýble špíny. Obávám se toho, že kampaň nebude fér," poznamenal současný starosta Petr Lžíčař s tím, že předpokládá, že kampaň bude plná lží a dezinformací. "Co přijde, netuším. Musím však zkusit křeslo obhájit, je třeba dotáhnout některé věci. Budeme bojovat a vše trpělivě vysvětlovat. Je to na voličích," podotkl s tím, že dva a půl roku jeho vlády je krátká doba na to, aby se všechny rozdělané věci dokončily. "Něco se nestihne, chtěl bych pokračovat jako starosta a dokončit to," dodal.

S jeho slovy nesouhlasí odvolaný starosta Petr Tojnar, který paradoxně v roce 2014 získal titul Nejlepší starosta v Královéhradeckém kraji. Mstít se za svůj konec ve vedení Dobrušky prý nebude.

"Pokud do toho vůbec půjdu, žádná špína ani lži se odehrávat nebudou. Nikdy jsem to nedělal. Zamlčovat pravdu však nebudu. Věci, které pan starosta provádí ne vždy byly a jsou úplně čisté. Například padla naše dohoda, že na sebe nebudeme házet špínu přes média, což pan starosta záhy po mém odvolání udělal. Pro mě to znamená, že se mu nedá věřit," uvedl Tojnar.

Ten současné vedení města kritizuje za málo snahy. "Moc se toho neudělalo. Dotáhly se jen věci, které byly rozdělané. Dobruška také propadla ve výzkumu Město pro byznys, kde se dříve umísťovala na předních příčkách. Chci, aby se Dobruška opět celkově vrátila nahoru," dodal.

Petr Tojnar byl odvolán ve svém třetím funkčním období poté, co bývalý místostarosta Lžíčař složil funkci. Na zasedání zastupitelů, které se konalo v březnu 2016, pak Lžíčař vystoupil s emotivním projevem, ve kterém sdělil, že si Tojnar dělá, co chce, s nikým nekomunikuje a s nikým nechce spolupracovat a navrhl jeho odvolání. Pro se vyslovilo osm zastupitelů, novým starostou byl vzápětí zvolen právě Lžíčař. Městem palácový převrat zamával, pro řadu místních to byl šok, který obyvatele rozdělil na dva tábory. Názory na starostování Tojnara se totiž různí, někteří jeho odvolání přivítali, druhým se naopak nelíbilo.