To však neznamená, že ostatní dny v týdnu se zde nic neděje. Právě naopak, Prodloužené víkendy jsou „vlajkovou lodí“ reprezentující letošní jičínské léto. Každý den již zmíněného projektu s sebou nese konkrétní aktivitu, na kterou se mohou návštěvníci těšit.

Třeba pro pátky je vyhrazené letní divadelní předplatné a představení ve Valdštejnské lodžii, sobota je zase určena těm nejmenším, kteří si přijdou na své při sledování pohádek na dvorku K-klubu. Na neděli se těší milovníci hudby, kteří se mohou při koncertech multižánrových kapel kochat krásným prostředím zámeckého parku. A pondělí je ve znamení zajímavostí a historie z polní kanceláře Albrechta z Valdštejna.

Podobný mix letních kulturních aktivit město Jičín ochutnalo poprvé přibližně před deseti lety pod hlavičkou programu „Jičínské léto“. Od té doby se nápad postupně vyvíjel a obohacoval až do dnešní strukturované podoby Prodloužených víkendů. Za pestrost a bohatost programu město vděčí mnoha různým kulturním spolkům a sdružením, která se na společné organizaci podílejí.

„Tento ‚spolkový‘ život je poměrně raritní, a proto je moc dobře, že zde existuje nějaká platforma, která jej využívá,“ říká Pavel Nožička, ředitel Kulturního zařízení města Jičína.

Při výběru konkrétního programu se inspirují vlastními nápady, sdílenými zkušenostmi, ale velice jim pomáhá právě bohatství vzájemné spolupráce.

Program prodlouženého víkendu:

Sobota 22. července od 16.00 pohádky na dvorku K-klubu - Pinocchio a od 17.00 si můžete zkusit vzít do ruky zbraň nebo odlít kuli do pušky v rámci programu „Zbraně v Prachovském sedle“

Neděle 23. července od 17.00 koncert uskupení Přehmat v zámeckém parku a od 20.30 zahradní muzikál studentů ZUŠ Jičín s názvem Ples upírů – CeleBrity ve Valdštejnské lodžii

Pondělí 24. července od 15.00 do 17.00 setkání s Albrechtem z Valdštejna v jeho polní kanceláři na arkádovém nádvoří jičínského zámku a od 18.00 můžete vyrazit od kašny na Valdštejnově náměstí na jednu z podvečerních procházek Po stopách bojů 1866.

Mája Pokorná