Dlouhé, pomalu popojíždějící kolony aut na Rychnovsku jsou buď známkou dopravní nehody, nebo prostě jen končí směna v kvasinské automobilce, která neustále nabírá další lidi. Průmyslová zóna, kde sídlí, přitom již v současné době zabírá obrovskou plochu a pravděpodobně se ještě zvětší.

„Už nyní je ve srovnání s okolím unikátní v celé České republice, v zóně dnes pracuje 12 100 lidí, což je o tisíc obyvatel víc, než je trvale nahlášených k pobytu v Rychnově nad Kněžnou,“ zdůrazňuje rychnovský starosta Jan Skořepa.

Přibude pět skladových hal

Posuzování vlivu na životní prostředí ve věci rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice – Kvasiny, část Solnice – jih už začalo. Záměr je umístěn na katastrální území Solnice a Litohrady. „Předmětem záměru je výstavba pěti skladových hal o celkové zastavěné ploše 79 915 metrů čtverečních, zpevněných ploch o velikosti 115 992 metrů čtverečních (areálové komunikace, parkovací stání pro kamiony – 40 stání, parkovací místa pro osobní automobily – 260 stání, chodníky) a ploch zeleně 48 752 metrů čtverečních. Celková plocha průmyslové zóny bez dopravního napojení bude činit cca 244 659 metrů čtverečních,“ uvádí shrnutí zpracované podle údajů z oznámení záměru.

Objeví se námitky?

Haly budou sloužit jako logistické a skladové centrum externích dodavatelů pro automobilku Škoda v Kvasinách. „Vybudováním nových skladových prostorů budou pokryty nově vznikající nároky společnosti na skladování komponent pro automobilový průmysl. Pozemky pro posuzovanou stavbu se nacházejí v nezastavěné části města Solnice,“ zmiňuje dále zpráva vyvěšená 18. března na úřední desce krajského úřadu.

Veřejnost má nyní možnost se vyjádřit k záměru do třiceti dnů od vyvěšení dokumentu na úřední desce.