Hlavním tahem z Trutnova na Jičín znovu začínají plynule projíždět automobily. Silničáři dokončují opravy posledního úseku na silnici skrz Chotěvice. Po měsících komplikací se tak občanům i projíždějícím výrazně uleví. Práce však zatím neustávají.

„Omezení postupně ubývají. Firma teď pracuje na nejsložitějším úseku, na kterém se bude prát s přeložkami sítí. Největší omezení už je ale snad za námi,“ řekl starosta Chotěvic Vladimír Lukeš.

Na zrekonstruované tříkilometrové trase v současné době už operují i pracovníci, kteří připravují dopravní značení. Obec čeká také na úklid a poslední úpravy vozovky.

STAVBU KOMPLIKOVALI ŘIDIČI I POČASÍ

Opravy silnice v Chotěvicích během letních měsíců komplikovali nezodpovědní řidiči kamionů. Ti často nerespektovali zákaz vjezdu, ničili majetek a opravy prodlužovali.

„Lidé se už dlouho ptají, kdy ustane hluk, kdy nebudou muset mýt každý týden auto a budou opravy hotové. Občané mají spoustu připomínek, řešili jsme třeba i mnoho propíchnutých pneumatik. Já jako starosta se už také dlouho těším, až tu budeme mít hotovo,“ říká Vladimír Lukeš.

Problémy při opravách působilo také nevlídné počasí, kvůli nimž se musely lhůty dokončení posunovat. „Za několik let nazpátek nepamatuji, že by spadlo během září, října a listopadu takové množství vody. Obec byla znečištěná a práce nemohly pokračovat tak, jak bychom si všichni představovali,“ lituje Vladimír Lukeš, chotěvický starosta.

SILNIČÁŘI PŘIJEDOU I ZA ROK

Silnice v Chotěvicích je překopaná prakticky už od roku 2014. Obec nejprve investovala do kanalizace a opravovala vodovod. Až letos konečně přišla řada na úpravu vozovky.

„Stroje jsou u nás v podstatě už čtyři roky v kuse. Všichni si oddychneme, že se tyhle liniové stavby dokončí,“ těší se starosta Vladimír Lukeš. I on ale ví, že stavební práce tu utichnou pouze přes zimní měsíce.

Příští rok má kraj dokončit opravy silnice směrem na Hostinné. „Čekají nás opravy vozovky, ale i zastávek, přechody pro chodce. Budovat se budou i opěrné zdi,“ předeslal starosta.