Sezonu na vrcholu Černé hory zahájí vlek Anděl. Lyžaři se k němu dostanou kabinovou lanovkou z Janských Lázní. Černá hora zahajuje lyžování mezi prvními v zemi, loni zahájili 30. listopadu, předloni 29. listopadu.

Lyžaři budou mít na Černé hoře v pátek dispozici sjezdovku podél vleku Anděl. „Ve SkiResortu Černá hora – Pec jedou již několik dní sněžná děla naplno. Od soboty byly noční teploty pod bodem mrazu a zasněžovat se dalo ve vyšších polohách i během dne," uvedl ředitel SkiResortu Černá hora – Pec pod Sněžkou Petr Hynek.

Denní cena jízdného bude pro dospělé 350 korun, pro juniory a seniory 250 korun a pro děti 150 korun. Provoz bude od 8.30 do 16 hodin. Ceny budou v platnosti i v dalších dnech, dokud se počet sjezdovek nerozšíří. Pro vedlejší sezonu do 11. prosince má Černá hora v ceníku běžnou cenu 590 korun pro dospělého.

Otevírání dalších tratí bude záležet na počasí. „Naším cílem je otevřít pro lyžaře všech 41 km sjezdovek SkiResortu co nejdříve," uvedl Hynek.

Ochlazení posledních dní využila k umělému zasněžování i další střediska. V Krkonoších naplno zasněžují ve Špindlerově Mlýně, Mladých Bukách či  Malé Úpě. Sněžná děla spustili i v Říčkách a v Deštném v Orlických horách.