Bezmála 1500 odvážných z celé republiky se ke včerejšímu dni přihlásilo do „nelidského“ závodu, který se dnes a zítra odehraje v pevnostním Josefově. Mohutné hradební valy, temné podzemní chodby a hluboké obranné příkopy budou v pátek po setmění a v sobotu po celý den místem konání extrémního závodu Winter Gladiator Race.

PREMIÉROVÝ ZIMNÍ NOČNÍ ZÁVOD

Letošní novinkou je právě noční závod, do něhož se zatím přihlásilo 180 účastníků. „Chceme v letošním roce otevřít noční závody pro celou sérii pěti závodů Gladiator Race Triumphalis,“ říká Olga Šinkovská, že kromě hlavní a noční kategorie je celá série závodů vypsaná i pro děti. „Tomu jsou přizpůsobeny i medaile. Její tvar z každého závodu navazuje na další, zacvaknou se do sebe, takže kdo absolvuje všechno, tak má z medailí pěti úhelníkový koláč,“ popisuje Šinkovská.

Ještě včera se intenzivně pracovalo na stavění překážek. „Když se tak dívám z okna, tak už to pomalu finišuje,“ prozradil přímo z místa konání Olga Šinkovská.

S NÁSTRAHAMI TRATI SE POPASUJÍ I DĚTI

Nejmladší účastníky čeká podle věku buď kilometrová trať se sedmi překážkami nebo dvou kilometrová s 12 nástrahami, starší děti od ročníku 2004 si mohou troufnout na hlavní závod, do kterého se přihlásilo do včerejšího poledne 1123 statečných. Na zhruba šestikilometrové trase je čeká pestrý mix různých terénů: od strmých výběhů v přírodě přes chodby a schodiště opuštěných budov, podzemí v kombinaci s klasickými gladiátorskými překážkami, kterých je 26 – od brodění se bahnem, přes bariéry, šplh, ohnivé a lanové nástrahy a mnohé další po překonávání ledové Metuje.

Pokud by se někdo na poslední chvíli rozhodl pro účast, tak má možnost. „Zbývají ještě poslední volná místa do všech závodů, takže kdo by si chtěl prověřit sám sebe může se přihlásit přímo před startem. Musí mít ale pro jistotu úrazové pojištění,“ dodala Olga Šinkovská.