Nové koupaliště za 76 milionů korun s nerezovou vanou v Jilemnici nebude. Z 2350 hlasujících voličů v referendu vyslovilo nesouhlas s projektem vedení města 1925 lidí, pro bylo pouze 341. Účast v referendu byla 52,99 procenta.

„Občané Jilemnice potvrdili, že takové koupaliště ve městě nechtějí,“ reagoval na výsledky opoziční zastupitel Evžen Malý, jeden z iniciátorů petice proti radničnímu projektu koupaliště, která vedla k referendu. „Jilemnice nemá jinou možnost než projekt zastavit,“ konstatovala starostka Jana Čechová. „Je mi smutno, že lidé nebrali v potaz údaje a projektovou dokumentaci, kterou dostali k dispozici, ale stačilo jim, když jim někdo řekl, že postaví koupaliště laciněji. Přitom bez jediného konkrétního čísla,“ poznamenala. „Mohlo být postavené do deseti měsíců.“

Ze senátora poslancem

Dvůr Králové - Majitel textilky Juta Jiří Hlavatý mění po volbách působiště. Ze Senátu se stěhuje do Sněmovny, kam ho z 18. místa na kandidátce hnutí ANO 2011, za nějž jako nezávislý kandidoval, vynesly preferenční hlasy. Královédvorský patriot jich od voličů obdržel 4859.

Nebožtík Adolf Klepš získal 234 hlasů

Trutnov - Bývalý náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš, který 10. října zemřel, získal v kraji 234 preferenčních hlasů. Na kandidátce TOP 09 ho už strana nemohla nahradit, respektive jeho kandidaturu neodvolala. Pokud by se Klepš do sněmovny dostal, jeho mandát by zanikl, a na jeho místo by nastoupil první náhradník.

Böhnisch končí po 14 letech

Trutnovsko - Z Poslanecké sněmovny odejde po čtrnácti letech Robin Böhnisch, krajská dvojka ČSSD. Do Parlamentu se totiž dostal pouze lídr strany Jan Birke. „Doplatil na katastrofální výsledek ČSSD,“ okomentoval to politolog Jiří Štefek. „Může ale odcházet ze sněmovny se vztyčenou hlavou, odvedl kus práce,“ uznal.