Hradec Králové - „Čekáme, že řeky budou vlivem tání sněhu dále stoupat," řekla mluvčí podniku Povodí Labe Jana Burianová. Zda se někde objeví nebezpečí povodně, však podle ní záleží především na množství srážek. Výraznější vzestupy hladin se čekají spíše v Jizerských horách.

Opět hrozí laviny
Podle Horské služby vzrostlo lavinové nebezpečí v Krkonoších na druhý stupeň z pětibodové škály. Kvůli teplotám nad nulou a sněžení je sněhová pokrývka podmáčená. Mohou padat laviny z mokrého sněhu nebo laviny základové.

V úterý odpoledne byla prvnímu povodňovému stupni nejblíže Cidlina v Jičíně, která dosáhla 52 centimetrů, hranice povodňové bdělosti je tam 55 centimetrů. Stěnava v Otovicích měla kolem 120 centimetrů, do prvního stupně jí chybělo asi 20 cm. Většina toků se povodňovému stupni nepřiblížila.

V úterý však poprvé po mnoha měsících zmizely z mapy stanic, které měří stavy a průtoky řek v Královéhradeckém kraji, symboly pro „nízký průtok".

Ve středu region čekají dopoledne přeháňky, večer se srážky od severu rozšíří na většinu území a na horách přejdou ve sněžení.