"Křižovatka bude kompletně uzavřena pro všechny dopravní prostředky. Pohyb v tomto území bude tak umožněn pouze pro pěší. Výjimku pro nezbytné zajetí do zóny můžou získat od dodavatele stavby, kterým je společnost Strabag, a.s., jen majitelé přímo dotčených objektů, a to po dohodě se stavbyvedoucím," informoval úřad městyse.

Dopravní nehoda - ilustrační foto
Bez řidičáku, zato s alkoholem v krvi šofér havaroval

Centrální prostor u základní školy a Sokolské zahrady projde proměnou, ta má přinést větší bezpečnost pro chodce i navýšení počtu parkovacích míst pro auta. Návštěvníkům hřbitova a centrální části ulice Školské bude po dobu rekonstrukce umožněn také vjezd ulicí Husovou.

Dostanou se návštěvníci na zámek?

Opravami přitom na Rychnovsku procházejí i velmi frekventované tahy. Už v minulých týdnech čekali řidiči v dlouhých kolonách kvůli kyvadlovému provozu v Doudlebách nad Orlicí. Tamní úsek silnice č. 11 v délce necelých dvou kilometrů se přitom v červenci pro řidiče zcela uzavře, a to v termínu od 4. do 6. a od 11. do 12. července. Řidiči budou vykázáni na objízdné trasy.

Koupaliště Dachova u Hořic.
Koupaliště o krok dál. Dachova prošla další obnovou

"V pátek jsme posílali dopis na odbor dopravy Krajského úřadu Královéhradeckého kraje a v kopii na Strabag a na Ředitelství silnic a dálnic, nevíme spoustu věcí. Jestli budou moci občané městyse silnici využívat, jakým způsobem bude umožněn vjezd vozidel integrovaného záchranného systému, jak bude fungovat veřejná doprava, jak to bude například i s možností příjezdu k zámku, když tam jsou dlouhodobě domluvené zájezdy, prohlídky či svatby. V úterý 16. června pak máme ještě jednání přímo se stavbyvedoucím, od něhož se také chceme dozvědět, jak vše bude řešeno," uvedl starosta Doudleb nad Orlicí Ivan Keprta.

Další uzavírky:

do 23. 8. 2020 silnice III/3111, Rokytnice v Orlických horách - Říčky v Orlických horách

do 30. 9. 2020 silnice III/29839, Opočno, část obce Čánka,

do 31. 1. 2021 silnice III/30818, České Meziříčí