Řidiči by se měli mezi 11. a 13. hodinou Náchodu zcela vyhnout a do Hronova zamířit například přes Kramolnu a Červený Kostelec. Závod odstartuje v 11 hodin na hronovském náměstí, průjezd přes náměstí bude uzavřený už v 10.50 a doprava bude odkláněna policisty a strážníky přes silnici II/567 a MK Padolí.

Trasa závodu poté povede po silnici přes Velké Poříčí, Malé Poříčí do Náchoda (přes Broumovskou a Kladskou ulici) na okružní křižovatku „U Itálie“ a dále přes ulice Kamenice a Palackého na Masarykovo náměstí, kde bude cíl.

Závodit se bude za běžného provozu a na křižovatkách dopravu usměrní hlídky policistů i strážníků a pořadatelé v reflexních vestách. Ti žádají řidiče, aby dbali pokynů a chovali se ohleduplně a mezi závodníky nevjížděli.

Od sobotního brzkého rána do přibližně 14 hodin bude uzavřené Masarykovo náměstí v Náchodě a parkoviště za radnicí. Vozidla, která tam zůstanou zaparkovaná, budou podle pořadatelů odtažena. Od uzavření nebude možné z Masarykova náměstí odjet.

„Dětské závody „Od radnice k radnici“ pak během dopoledne uzavřou průjezd ulicí Hrašeho. Od 11 do 13 hodin se uzavře také místní komunikace Volovnice. Od rána do zhruba 11 hodin nezaparkujete u plaveckého bazénu, odkud budou autobusy odvážet závodníky do Hronova,“ upozorňují pořadatelé na další omezení.

Vyhlídku Na balvanech nechalo na úpatí Broumovských stěn postavit Honební společenstvo Martínkovice.
Vyhlídka Na balvanech možná poslouží i jako azyl extrémním cyklistům