Rokytnice chce opravit stadion a vyřešit dopravu turistů

Horské městečko poslední listopadový čtvrtek navštívil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán. S vedením města hovořil o přestavbě fotbalového stadionu, horské turistice i opravě silnice přes hřeben hor.

Fotbalový stadion Rokytnice letos odkoupilo zpět do svého vlastnictví a v současnosti shání finance na jeho modernizaci. Hejtman si areál stadionu prohlédl v doprovodu místostarosty města Petra Mareše.

Se starostou Rokytnice Petrem Hudouskem poté Štěpán diskutoval o udržitelném rozvoji zimní turistiky a v souvislosti s tímto tématem mluvili i o současné rekonstrukci horské silnice z Rokytnice do Orlického Záhoří.

„Vedení města se obává nekontrolovaného parkování v okolí Mezivrší, které známe z oblasti Šerlichu,“ uvádí město na své oficiální facebookové stránce.

Proto město Rokytnice plánuje projekt, který by se zaměřil právě na dopravu turistů na hory, a to o víkendech v zimní sezóně. Na hřeben hor by je na trase Horní Rokytnice-Mezivrší-Orlické Záhoří-Šerlich kyvadlově vozily autobusy.