Přestože i v těchto dnech je o jeho nabídku stále velký zájem, tak v pátek budou mít zájemci poslední možnost využít jeho služeb v podloubí budovy radnice na Masarykově náměstí.

Náchodský rouškomat, který se minulý týden „převlékl“ do barev červenokosteleckého výrobce ochranných prostředků Batist Medical, nabízel zájemcům roušky od 30. března za zvýhodněnou cenu pěti korun za jeden kus.

„Za necelé dva měsíce se tak díky této službě dostalo k občanům téměř 70 tisíc roušek, což odpovídá výdeji v průměru cca 2000 kusů roušek denně,“ říká tisková mluvčí náchodské radnice Nina Adlof, a dodává, že odběr byl omezen na maximálně pět balení na jeden nákup.

Obsah rouškomatu pomáhaly finanční podporou plnit kromě jednotlivých dárců i firmy - společnost innogy Energo věnovala 16 tisíc jednorázových roušek v hodnotě 250 tisíc korun, a již zmiňovaný Batist Medical nabídl po dohodě s radnicí výrazný sponzoring. Právě díky tomu mohli zájemci kupovat roušku za pětikorunu. A takto získané peníze budou opět pomáhat.

„Všechny vybrané finanční prostředky ve výši přesahující částku 300 tisíc korun budou použity na nákup potřebného vybavení pro seniory v Městském středisku sociálních služeb Marie jako jsou např. zvedáky pro imobilní občany,“ dodala Nina Adlof.

Jiří Řezník