O názvech ulic rozhodli zastupitelé už v roce 2013. Jak uvádí Rychnovský zpravodaj, o přijetí některých pozemků darem v lokalitě Nová Sibiř rozhodli v březnu 2014, jeden z pozemků byl směněn. Podmínkou darování bylo, že město Rychnov nad Kněžnou do jednoho roku od data podpisu poslední z darovacích smluv nebo směnné smlouvy zadá zpracování projektové dokumentace k územnímu řízení a do konce roku 2018 vybuduje konstrukci komunikace, vodovod, kanalizaci a přípojky elektrické energie.

Letos uplynulo 25 let od natáčení televizního seriálu Bylo nás pět. Stejný název nese o sousoší pětice chlapců poblíž Společenského centra a na motivy románu vznikla v Rychnově nad Kněžnou i naučná stezka.

Nestalo se, jeden z účastníků stavebního řízení nejprve odmítl podepsat veřejnoprávní smlouvu, která by v požadovaném termínu umožnila stavbu realizovat, a v dalším kroku napadl podjatost stavebního úřadu. Po dořešení všech úředních záležitostí došlo na stavbu až v letošním roce.

A letos by měla být Zilvarova ulice dokončena, celkové stavební náklady budou 5,4 milionů korun.

Jmény vybranými podle postav románu Karla Poláčka, chce město připomenout osobu tohoto slavného rodáka, jehož jméno nese i zdejší náměstí.

A uznání se dočkal dokonce i pan Fajst, co "buřta zblajz", jak často Petr Bajza a jeho kamarádi provokovali místního bývalého pokladníka a zapšklého moralistu. Také Fajstova ulice je součástí Nové Sibiře.

Fotografie Michala Fanty získala druhé místo v soutěži prestižního kanadského magazínu Vertical. Michal Fanta (1987) fotografuje od dětství, od roku 2014 je fotoreportérem Deníku v Královéhradeckém kraji. Jeho každodenní zpravodajský záběr je absolutní.
Snímek Michala Fanty z východočeských Deníků zaujal až v Kanadě