Právě Drejslová čelila kritice členů vedení ODS i jejího předsedy Petra Fialy kvůli tomu, že jako členka strany sedí v rychnovské radě společně se zástupcem komunistů. Koalici s KSČM přitom členům ODS na celostátní i místní úrovni zakazuje usnesení sjezdu strany z roku 2006. Drejslová kritiku od začátku odmítá. Kvůli vyřešení situace kontaktovala i předsedu ODS Petra Fialu. Ten jí prý však během měsíce neodpověděl.

Na regionální radě v Hradci Králové jí pak předseda regionálního sdružení ODS Ivan Adamec vyzval, aby situaci do 30 dnů vyřešila. „Nic se bohužel nedělo a já v žádném případě nechtěla, aby za to byla rychnovská ODS trestána. Takže jsem řekla dobře, pozastavte mi členství, ať máme klid na práci. “ vysvětluje svůj nynější krok místostarostka Drejslová s tím, že podle ní usnesení neporušila. Žádná písemná smlouva o koalici totiž neexistuje. Ve víceméně stejném složení funguje vedení města od roku 2010. S komunistickým radním Novákem má prý Drejslová za osm let spolupráce jen pozitivní zkušenosti. Navrhuje tak, aby ODS své 12 let staré usnesení pozměnila. „Když je systém komunálních voleb takový, že se volí napříč stranami, je to opravdu o lidech a o práci. Na komunální úrovni se žádná politika nevede,“ navrhuje změnu místostarostka Rychnova nad Kněžnou.

Změna ve vedení města se určitě nechystá. „Je to o mně a o tom, jestli zůstanu členkou ODS, na spolupráci na radnici to ale rozhodně nic nezmění,“ vysvětluje Drejslová. Rozhodnout o jejím osudu se má v lednu. „Věřím, že zdravý rozum zvítězí,“ říká Drejslová o smírčím výboru strany, na který se sama chystá obrátit.