Nejvíce zasaženým okresem zůstává Hradecko, kde je aktuálně 1712 nemocných. Následují okresy Náchod (1120), Trutnov (991), Rychnov nad Kněžnou (534) a Jičín (444). Od začátku epidemie se koronavirem nakazilo už více než osm tisíc lidí. Zhruba tři a půl tisíce nakažených už se z nemoci uzdravilo. Během úterý si nemoc v kraji vyžádala dalších sedm životů. Celkově tak na Královéhradecku v souvislosti s covidem zemřelo už 57 lidí.

Zhruba 210 lidí je aktuálně v kraji hospitalizováno v jednotlivých nemocnicích. Na různých odděleních hradecké nemocnice jich leží na osm desítek.

„V tuto chvíli leží na infekční klinice 24 pacientů, z toho sedm jich je na jednotce intenzivní péče této kliniky. Dalších pět pacientů, z nichž čtyři jsou na umělé plicní ventilaci, leží na klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Dalších sedm pacientů je na jiných jednotkách intensivní péče, vyčleněných pro COVID pozitivní pacienty. Na standardních lůžkách ostatních vyčleněných klinik a pracovišť je hospitalizováno dalších 43 nemocných s COVID-19. Situace se ovšem průběžně mění," řekl Deníku ředitel nemocnice Vladimír Palička.

O pacienty s covidem se na rozdíl od jarní vlny starají na podzim i v krajských nemocnicích v Trutnově, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou, Náchodě a Dvoře Králové nad Labem. "V tuto chvíli máme vyčleněno 154 covidových standardních lůžek a 26 intenzivních ventilovaných, čtvrtina lůžek je momentálně volná," informovala mluvčí holdingu Lucie Chytilová.