O tom, že nezodpovědný provozovatel nepovolených jatek praktikuje svůj „byznys" navzdory veškerým hygienickým normám a pravidlům, podle místních věděli snad všichni.

Když tato nechutná jatka v polovině února odhalili kontroloři pardubické hygieny, nebylo to poprvé, kdy zjistili, co se v bývalém Řeznictví Mlejnek odehrává.

Je to trend?
Ředitel královéhradecké veteriny Aleš Hantsch: „Počet nelegálních porážek nelze odhadnout ani hypoteticky. Jejich existenci ale vždy způsobí systém nabídky a poptávky. Jedná se však o velmi sporadické případy v rámci celé republiky."

Stejná situace nastala i v roce 2009. Přitom již o rok dříve veterina bourání masa v naprosto nevyhovujících podmínkách zakázala. Jak se však ukázalo, majitel tohoto děsivého řeznictví si z úřadů dělá „dobrý den". Momentálně mu hrozí pokuta dvacet tisíc korun. „Co je pro něho dvacet tisíc? To je jak malina. Tam se poráží stále a bude dál, to nikdo jen tak nezmění," myslí si jeden z místních, který o poměrech, jež na rohoznických černých jatkách panují, ví své.

Kam maso putovalo, se podle ředitele pardubické veteriny Josefa Boháče nejspíš nepodaří nikdy zjistit. Do restaurace to nejspíš nebylo. Místostarosta Rohoznice Vlastimil Halbich byl po zjištění, co se u „Mlejnka" děje, šokován. „Zaregistroval jsem, že tam občas jezdí lidé, ale maso jsem je odnášet neviděl. Podle dostupných informací ten pán maso poskytoval svým známým. Měl jsem za to, že zabíjí hlavně pro sebe. Celá ta situace je strašidelná. Můj názor je, že to teď skončí," uvedl s tím, že podle něj už nikdo nemůže maso z těchto jatek odebírat. „Po tom, co lidé viděli tohle, tak už snad opravdu ne," dodal.