Pěkný v minulosti zastával i funkci ústředního ředitele celé inspekce. Jeho odvolání z čela ČOI v roce 2007 tehdy ministerstvo průmyslu a obchodu zdůvodnilo nízkou efektivitou práce ústředního inspektorátu.

Pěkný ve funkci ředitele inspektorátu pro Královéhradecký a Pardubický kraj končí k 22. červnu. Místo zastával od loňského května. ČOI důvody odvolání nezveřejnila. „Jmenování a odvolání ředitelů inspektorátů je plně v kompetenci ústředního ředitele. Jedná se o jmenované funkce. Zaměstnanci, kteří vykonávají volené či jmenované funkce, mohou být odvoláni, a to kdykoliv a z jakéhokoli důvodu, nebo bez uvedení důvodu," uvedla Jelínková.

Mluvčí ČOI pouze sdělila, že odvolání nesouvisí s případem špatných výpočtů roční procentní sazby nákladů (RPSN) u spotřebitelských úvěrů. ČOI kvůli tomu už v dubnu udělila dvoumilionovou pokutu firmě Essox, společnému podniku Komerční banky a mateřské Société Générale. Sazbu prý Essox uváděl o polovinu nižší, než podle inspekce měla být. Podle iDnes.cz pokutu udělil právě inspektorát, který řídil Pěkný. Jen u Essoxu by se kauza dotkla 20 000 klientů. Problém se ale podle inspekce týká i dalších firem, například GE Money Auto či Home Credit.

Pěkný tři roky vedl celou ČOI. V roce 2007 ho ale odvolal tehdejší ministr průmyslu a obchodu Martin Říman. „Důvodem je nedostatečná koordinace činnosti obchodní inspekce a nízká efektivita práce jejího pražského ústředí," oznámilo tehdy ministerstvo. Pěkný s důvody odvolání nesouhlasil.