Hradecký Domov seniorů U Biřičky zahájil vakcinaci klientů a zaměstnanců proti covid 12. ledna. V první etapě bylo očkováno 45 procent klientů a 49 procent zaměstnanců. Domov pak počítá s vakcinací 95% klientů a 70% zaměstnanců ve třech etapách, a to do konce března.

„Druhá dávka očkovaným bude podána za tři týdny, kdy zároveň započne druhá etapa. Průběh vakcinace byl hladký, přístup lékařů a sester profesionální, všichni očkovaní jsou bez komplikací. Organizačně byla celá akce zvládnuta na jedničku,“ vyjádřila se ředitelka zařízení Daniela Lusková.

Očkování klientů a zaměstnanců proti onemocnění covid-19 už mají za sebou v domově pro seniory v Novém Městě nad Metují. Celkem bylo očkováno 90 % klientů a 60 % zaměstnanců. Někteří budou očkováni později vzhledem k současným zdravotním kontraindikacím.

V novopackém domově seniorů zahájil praktický lékař Leoš Glanc očkování uživatelů v úterý. Zájem projevili všichni, zaměstnanci budou oočkování pravděpodobně v příštím týdnu v jičínské nemocnici. „Přihlásilo se šedesát procent personálu,“ podotkl ředitel zařízení Vladimír Šimek.

„Je to jedno velké zoufalství, beznaděje, všechno je hrozně zmatečné,“ odpovídá ředitel domova seniorů v Milíčevsi Pavel Jór na dotaz, zda už jsou klienti oočkováni.

„Ještě nemám vůbec žádnou zprávu ani z jičínské nemocnice, která má očkování zajistit, ani od praktického lékaře. Je to opravdu tristní,“ stěžuje si.

Navíc v zařízení, kterému se v minulém roce covid vyhnul, mají v současné době čtyři klientky pozitivní. Nákazu zřejmě přenesla uživatelka, která se vrátila z nemocnice.

„Mysleli jsme si, že už budeme proočkovaní, ale bohužel. Zatím nemáme vůbec žádné informace,“ pokračuje Pavel Jór. Pozastavuje se i nad tím, že personál musí na vakcinaci do jičínské nemocnice, přitom lékař bude v domově očkovat klienty. Ti už pociťují nejistotu a strach. „Vnímají, že celý systém očkování nefunguje. Někteří po nás chtějí registraci v centrálním registru. Věří, že se tak vše urychlí,“ popisuje Pavel Jór situaci v zařízení.