Největší nabídka je soustředěná do období prázdnin a vedle osvědčených akcí přináší i řadu novinek.

Přes hory s pašerákem

SkiResort Černá hora – Pec vsadil na velký počet lanovek, které nemusí sloužit jen lyžařům. „Během července a srpna vyvezou návštěvníky na hřebeny čtyři lanovky každý den. Mezi nimi bude pendlovat turistický autobus. Černohorské rašeliniště, hornická stezka Berghaus v Černém Dole, nebo třeba nejvýše položená rozhledna Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou jsou tak mnohem snáze dosažitelné," dodává Zina Plchová.

Krkonošské cyklobusy jsou v horách již zavedené, nově ale bude východní a západní část hor spojovat i vyhlídkový bus Pašerák. O letních prázdninách každý čtvrtek vyráží minibus s vlekem na kola z Harrachova přes Polsko (Karpacz, Kowary) do Horní Malé Úpy.

Špindlerův Mlýn zase láká na přebudovaný bike park od předního českého jezdce Michala Marošiho.  „Největší inspirací je pro mě kanadský Whistler. Kopce ve Špindlu jsou hodně kamenité a například Flow Liny, které jsou teď moderní, tady jdou stavět jen velmi těžce. I tak je tu trať, jakou jinde v České republice nenajdete, říká."

K nejnavštěvovanějším turistickým cílům patří i dělostřelecká tvrz Stachelberg mezi Trutnovem a Žacléřem. Vloni sem našlo cestu přes 20 tisíc lidí a letos tu vedle zpřístupněného podzemí a rozhledny najdou i novou expozici v muzejní části. „Pomohlo nám získání části rozsáhlé sbírky modelů letadel 2. světové války z pozůstalosti po Karlu Štědrovském z Úpice. Desítky letounů, na kterých bojovali naši piloti, vytvořily základ nové vojensko – historické expozice," poukázal předseda sdružení Stachelberg Pavel Holzknecht.

S veslicí na rybník

Jen kousek od Stachelbergu  leží rybník v Prkenném Dole a na něm je nově k dispozici klasická veslice. „Stačí ji odvázat a zdarma se projet po vodě. Během pár dní jsme zaznamenali velký zájem, stejně jako o buřtárnu na hrázi," těší autorku nápadu, žacléřskou místostarostku Evu Rennerovou.