Kvůli dešťovým srážkám a ochlazení vzdalo Ředitelství silnic a dálnic Hradec Králové avizovanou renovaci čtyřpruhu z Úlibic do Robous na komunikace I/16. Po dokončené rekonstrukci kruhové křižovatky v Úlibicích, kde už zbývá provést pouze vodorovné značení a zálivky spojů, měly navazovat práce na čtyřpuhu.

„Čtyřpruh už letos nebude,“ překvapil nás novou informací Miroslav Gregor z ŘSD Hradec Králové. „Je potřeba nejdříve vyspravit výtluky, potom odfrézujeme povrch, který už dožívá a položíme dvoucentimetrový mikrokoberec. Teď už na to ale není počasí, záměr budeme realizovat příští rok zjara,“ postavil nás před hotovou věc.

Zcela jiný itinerář budeme mít také oprava silnice na náměstí v Kopidlně. „To je katastrofa, práce zastavili archeologové do 1. října. Technicky se celá zakázka nedá zvládnout, dokončíme tak polovinu vozovky, po které pustíme provoz a pokračovat budeme na jaře. Místo dokončení v prosinci máme nový termín na červen 2018,“ posteskl si Miroslav Gregor.

V termínu by měli stavbaři zvládnout dokončení hlukové stěny na silnic I/16 v Jičíně u Nového Města (příjezd od Poděbrad). Hotovo prý bude do konce října, zbývá instalovat odvodňovací žlaby a vysadit popínavé rostliny.

S omezenou rychlostí musíte počítat hned při vjezdu do Jičína v Hradecké ulici, kde byl aplikován nový živičný nátěr a silnice čeká na vodorovné značení.

Větší zpoždění naberete na výpadovce do Lomnice II/286). Silnice druhé třídy už má nový povrch směrem od Jičína na Valdice. Stroje se nyní zakously do vozovky ve Valdicích a v dalším úseku Železnice – hranice okresu s Libereckým krajem. V úsecích Valdice – Těšín a Železnice – hranice okresu je provoz řízen kyvadlově po jednom pruhu.

Průjezd do Jičína je omezen i ve směru z Liberce na silnici I/35, kde se opravuje vozovka od Podůlší až ke kruhové křižovatce u Holína.

„Od pátku počítáme s vyfrézováním kolem kruháku a položením části koberce směrem na Liberec,“ popisuje Miroslav Gregor práce na silnice I/35 Kvůli opravě je zde vyznačena objízdná trasa po obchvatu. Zakázka má být dokončena do 30. listopadu.