„Červená a černá sjezdovka byly osazeny sněžnými sprchami, které umožnily zprovoznit svahy výrazně dříve, než tomu bylo dosud. Jde o stejný systém, který se nám osvědčil na protilehlé straně skiareálu, ve Svatém Petru, a výrazně nám tak v loňské zimě pomohl k úspěšné sezoně," řekl Čeněk Jílek. „Finanční prostředky šly také do dětských lyžařských škol a celkově do aktivit pro děti. Pořídili jsme nové pojízdné koberce, lyžařský kolotoč, vybudovali lyžařskou školku na Horních Mísečkách, kde je i nová půjčovna, nový dětský koutek a v plánu máme i pravidelné animační programy pro děti," upřesnil ředitel špindlerovského střediska.

Přelomovou novinkou je zřízení Medical pointu ve Svatém Petru, ambulantního ošetření zraněných lyžařů přímo pod sjezdovkou, ve spolupráci s Nemocnicí Vrchlabí.

Kdy otevřou
Harrachov…9. 12.
Mladé Buky…9. 12.
Vítkovice…10. 12.
Rokytnice…16. 12.
Černý Důl…17. 12.
Velká Úpa…17. 12.

„Přejeme si hlavně normální zimu, abychom se nemuseli nervovat jako v loňském roce, kdy v prosinci přišly tři týdny tepla," prohlásil ředitel SkiResortu Černá hora - Pec Petr Hynek.

„Rádi bychom nabídli návštěvníkům stoprocentní počet otevřených sjezdovek, obzvláště v době, kdy jich je na horách nejvíce," dodal.

Zatímco ve SkiResortu Černá hora - Pec už frčí denní provoz, ve Špindlerově Mlýně na něj najedou po dvou úspěšných víkendových dnech znovu až v sobotu při oficiálním SkiOpening ve Svatém Petru.

O víkendu se poprvé lyžovalo rovněž na Pomezkách ve Ski Malá Úpa, další střediska otevřou brány tento pátek (Harrachov, Mladé Buky) či ještě o týden později.

Jan Braun