Díky vydatnému sněžení i technickému zasněžování mají  skiareály výborné podmínky. Vlekařům se podařilo uvést do provozu většinu sjezdovek, upravené jsou i tratě pro běžkaře.

Lyžařské areály v hradeckém kraji hlásí ideální sněhový stav. Na svazích leží až 80 centimetrů sněhu, upravené jsou také běžecké tratě v okolí areálů.

Například ve Špindlerově Mlýně bylo ve středu v provozu 18 kilometrů sjezdovek, zbývající vlekaři postupně otevírají. „Na Svatém Petru je nyní téměř půl metru sněhu a na Horních Mísečkách dokonce až osmdesát centimetrů," uvedl ředitel  skiareálu Čeněk Jílek.

Lyžaři ve Špindlerově Mlýně mohou využít nabídky levnějších skipasů prostřednictvím internetového obchodu Gopass. Od 9. do 21. ledna budou celodenní skipasy levnější až o 42 procent.

Horská služba Krkonoše upozorňuje, že cestu z Růžové hory do Pece pod Sněžkou stále znemožňuje ledovka.

V Orlických horách na trojici sjezdových tratí leží průměrně 50 centimetrů sněhu. Vlekaři také upravili běžecké trasy od Homole po Rokytnice v Orlických horách včetně sjezdů do Bartošovic a Zdobnice.

V Dolní Moravě na Orlickoústecku se dosněžuje poslední sjezdovka, připraveno je také přibližně 40 kilometrů upravených běžeckých stop.

Asi šest kilometrů sjezdových tratí nabízí zimní středisko v Červené Vodě na Orlickoústecku.

Nový sníh a mrazy pomohly i areálům v níže položených oblastech. Lyžaři mohou zamířit třeba do Hlinska na Chrudimsku nebo do středisek Přívrat a Peklák na Orlickoústecku.