Lyžovat je v Krkonoších stále možné ve Špindlu, Peci a Černé hoře, některé další areály otevřou na víkend. Ale mnohde už to bude víkend poslední.

Sezona pomalu končí i v Orlických horách. Například v Říčkách bude možné lyžovat od pátku do neděle. „Teploty se v posledních dnech dostávaly ve středisku nad nulu, ale sněhové podmínky jsou stále dobré. Na sjezdovkách leží souvislá vrstva sněhu," uvedl ředitel areálu Jan Dufek.

Provoz o víkendu plánuje zastavit areál v Červené Vodě a Čenkovicích na Orlickoústecku, centrum v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem až v neděli 10. dubna.

Hory o Velikonocích obsadily tisíce lyžařů

Východní Čechy - Do Krkonoš a Orlických hor přijely o velikonočních svátcích lyžovat tisíce lidí. Lyžování si turisté užívali při slunečném počasí.

Pondělkem řada středisek ukončila sezonu, například Herlíkovice u Vrchlabí a Deštné v Orlických horách. Některá další provoz jen přeruší a chtějí ho obnovit o prvním dubnovém víkendu.

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn o velikonočních svátcích denně lyžovalo kolem 6000 lidí. „Počasí bylo fantastické, v sobotu a v neděli s modrou oblohou," řekl manažer špindlerovského Skiareálu René Hroneš. Nejlepší lyžování bylo vždy dopoledne, kdy byl sníh po noci přimrzlý.

Na špindlerovských sjezdovkách je 20 až 60 centimetrů sněhu a areál ve Svatém Petru bude v provozu do 10. dubna. Areál Medvědín – Mísečky by měl být v provozu do neděle 3. dubna. Skiareál v dubnu začne na portálu Gopass prodávat celosezonní skipasy na příští sezonu za snížených 4990 korun, přičemž záloha 990 korun se bude muset zaplatit již v dubnu a skipas lze použít i na letošní dubnové lyžování.

Ve SkiResortu Černá hora – Pec od pátku do neděle denně lyžovalo 4000 až 5000 lidí. „Počasí bylo v sobotu a v neděli výborné. Sjezdovky byly do rána vymrzlé, lidé si to užívali. Dnes byl zájem hlavně o dopolední skipasy," řekl ředitel SkiResortu Petr Hynek. Od úterý jedou na Černé hoře kabinová lanovka a vleky Anděl a Sport 1, k dispozici je asi osm kilometrů sjezdovek. Mimo provoz již budou lanovky Hofmanky a Protěž. V Peci pod Sněžkou jede vlek Javor 1, lanovka Zahrádky a vlek Mulda. Na Černé hoře by se mělo lyžovat do 3. dubna, v Peci pod Sněžkou do 10. dubna.

Středisko Buková hora u Červené Vody na Orlickoústecku o prodlouženém velikonočním víkendu navštívilo 4000 až 5000 lidí. „V provozu byl celý areál, v neděli a v pondělí se lyžovalo za slunečného počasí. S návštěvou jsme spokojeni," řekl vedoucí areálu Radek Procházka. Od úterý areál přerušil provoz a obnovuje ho na víkend v pátek 1. dubna.

Od úterý do čtvrtka bylo mimo provoz i středisko Říčky v Orlických horách. „Pokračovat budeme opět od pátku do neděle za speciální ceny," uvedl ředitel Skicentra Jan Duffek.

Na hřebenech Krkonoš ležel zhruba metr sněhu. V lavinových katastrech platil druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. V nejvyšších partiích Orlických hor bylo asi 30 centimetrů sněhu.